Velká cena Nizozemska MotoGP 2024 s Márquezem, Bagnaiou a Martínem: harmonogram a kde sledovat tréninky a kvalifikaci v televizi

Mistrovství světa v motocyklových závodech přichází na okruh v Assenu, kde se koná osmá zkouška sezóny na Velké ceně Nizozemska 2024. Po téměř měsíční přestávce po Velké ceně Itálie se mistrovství vrací s velmi těsným pořadím jezdců.

Vítězství Pecca Bagnaii v Mugellu zanechalo šance na vítězství široce otevřené. Navíc přestávka přinesla skvělé zprávy na startovním roštu, protože Marc Márquez bude jezdit na Ducati.

V mistrovství MotoGP 2024 přijíždí Jorge Martín jako samostatný lídr, před Peccem Bagnaiou a Marcem Márquezem. Martín má 171 bodů, s mírným náskokem před Peccem Bagnaiou, který je druhý se 153 body, zatímco Marc Márquez se dostal na třetí pozici se 136 body.

Jorge Martín se snaží poučit z toho, co se stalo v minulé sezóně, kdy v přímém souboji s Bagnaiou ustoupil, a tentokrát chce svůj náskok udržet. Marc Márquez se zlepšuje a chce pokračovat v růstu, nyní je na třetí pozici v pořadí jezdců a v Mugellu získal dalších 22 bodů. Bezpochyby velkým vítězem poslední Velké ceny před přestávkou byl dvojnásobný mistr světa, který získal 37 bodů.

V nižší kategorii Moto2 vede Sergio García s 122 body, ale jeho náskok se výrazně zmenšil. Jeho pozice je ohrožena po 25 bodech, které v Mugellu získal druhý jezdec Joe Roberts, který má nyní 114 bodů. Ai Ogura, který vyhrál na Velké ceně Katalánska, se po Itálii, kde získal jen 11 bodů (99 bodů celkem), trochu vzdálil.

V Moto3 je vedoucím jezdcem Kolumbijec David Alonso, který zvítězil v řadě na Velkých cenách Francie, Španělska a Itálie, se 75 body v řadě. Má 143 bodů a velký náskok v pořadí před Dani Holgadem, který má 106 bodů.

Tato Velká cena Nizozemska se bude konat od pátku 28. do neděle 30. června. Proběhne na okruhu v Assenu, jednom z ikonických míst motocyklového závodění.